Писанкарство

Для людини, яка вперше побачила Писанку, не завжди зрозуміло – як пов’язана традиційна Писанка та психологія? Писанку можна розглядати як багатогранне явище – і з точки зору етнографії, і прикладного мистецтва, і в тому числі – як арт-терапію. Новий поворот в арт-терапії – призвів до використання традиційних мистецтв і ремесл.

FB_IMG_1484838296987Відмінність цього підходу полягає в тому, що за основу береться не довільний образ, що втілює власні переживання, а виправлений, цілющій, що несе в собі початкову чистоту понять і ясність завдань. І втілення образу через дію, що в свою чергу виправляє в свідомості людини образи спотворені й хворобливі. Традиційно у всіх культурах в тій чи іншій формі існували способи душевного і тілесного зцілення: шамани, цілителі або старійшини роду в разі необхідності проговорювали або малювали ті самі початкові «правильні» образи влаштування світу і людини. Тим самим виправляли Світ, лікували хвороби, допомагали подолати випробування.

Відтворення в різних формах цих ідеальних «божественних» образів, що дійшли до нас у вигляді міфів – це загальна для всіх народів, підтримувана тисячолітньою історією, традиція. Українська традиційна культура дуже дбайливо, зберігає саме те, що дійсно корисно для життя. Писанка – яскравий приклад подібної традиції. При цьому, писанки, написані різними людьми, будуть дуже різними. І в цьому можна побачити багато для себе корисного. Очевидні недосконалості і перешкоди: невпевнена рука, або, навпаки, надмірна жорсткість, складності з послідовним втіленням образу, нетерпіння, невдоволення собою, втрата мети, складності бачити загальне за приватним … Багато що з цього заважає в житті, але не так очевидно, тому що звично. Це можна побачити, розглянути і поставити собі завдання виправити.

 

Вам також має сподобатись...