Психологічна підтримка громад, що зазнали наслідків конфлікту на сході України

http://dnl.dn.ua/news/psihologichna-pidtrimka-gromad-shcho-zaznali-naslidkiv-konfliktu-na-shodi-ukrayini?fbclid=IwAR3pe9Le52gJNnhL2xzVE6KA8rxcBV2I_HacvI67Rsn6s1qzIPxbN5hIw5Q

На сьогодні в Україні поширені групи людей, які пережили різні екстремальні ситуації. Стресові розлади є однією з найпоширеніших та найбільш несприятливих за перебігом форм психічних порушень у осіб, які пережили ситуації, що загрожували їхньому життю або життю близьких людей. У наш час доволі частим явищем можливо спостерігати психологічні та психіатричні розлади. Люди, які відчувають проблеми з психічним здоров’ям, перебувають у стані стресів, тривоги і депресії, страждають від алкогольної та наркотичної залежності. До цієї проблеми схильні люди незалежно від місця проживання, віку, статусу, матеріального становища та інших факторів.

З урахуванням сучасної складної суспільно-політичної ситуації в Україні, а також військових дій на сході України, проблема психологічної підтримки та проблема діагностики, лікування та відповідної реабілітації на стресові розлади залишається надзвичайно актуальною.

Основна діяльність мобільної бригади м.Дружківки в рамках проекту «Психологічна підтримка осіб, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні» за підтримки ГО «Українська асоціація фахівців із подолання наслідків психотравмуючих подій» (“Психологічна кризова служба”) за підтримки Уряду Німеччини, «Malteser International» Мальтійської служби допомоги України це – надання інформації про види реакції на стресові ситуації, біологію стресу, механізм виникнення травматичних переживань.

У роботі мобільної бригади є обов’язковою теоретична частина або інформування та практичні заняття з основ подолання стресу. Психологи впроваджують навчання навичкам психологічного відновлення серед підлітків та дорослих. Ця програма допомагає знизити рівень стресу, переживань у людини, допомагає ефективно впоратися з проблемами. Навички психологічного відновлення надають можливість мобілізувати свої внутрішні і зовнішні ресурси. Фахівці мобільної бригади – це психологи, які надають психологічну допомогу в прифронтових населених пунктах та районах Донецької області.

З дорослими проводиться робота з визначення нагальних проблем та потреб і надання першої психологічної допомоги, а у подальшій роботі опанування навичок психологічного відновлення.

Такий тип підтримки, що зазначений вище, використовується в умовах складних ситуацій. Це людський підхід до тих, хто в стресі або кому важко. Все, що нам природно властиво, що ми робимо, коли бачимо, що хтось страждає: вислухати людину, допомогти їй залишитися спокійною, в безпеці, оцінити базові потреби людини, зрозуміти, що її зараз турбує.

Тривожні думки та страшні сни особливо ускладнюють повернення до нормального життя. Коли важко контролювати небажані спогади, у людини може виникнути відчуття втрати контролю над власною поведінкою. Тому, нажаль, спостерігаються підвищена роздратованість, агресивність, що призводить до ускладнення у спілкуванні у співтовариствах, спільнотах людей.

У форматі надання послуг, які сприяють відновленню психологічного здоров’я є актуальна та сучасна послуга-телемедицина. Це онлайн-консультації спеціаліста-психіатра для надання допомоги при безсонні, тривозі, паніці, вживані алкоголю, при наявності нав’язливих думок, бажанні зашкодити собі або іншим, спалахах гніву, апатії.

Офіс мобільної бригади ГО УАФПНПП знаходиться за адресою: м.Дружківка, вул. Космонавтів, 1-37. тел. 050-215-61-32

https://www.facebook.com/groups/1872607119716598/admin_activities/

Вам також має сподобатись...