Центри травматерапії

17880320_420021968354648_377227743325898410_o

 

Центри терапії травми створено у Києві та Сєвєродонецьку у зв’язку із військовими діями в Україні, як відповідь на потребу надавати необхідну спеціалізовану психологічну та психотерапевтичну  допомогу кризовим категоріям клієнтів: демобілізованим, комісованим, пораненим, членам їх сімей, внутрішньо переміщеним особам,  іншим людям, які потрапили під вплив психотравмуючих подій.

Центри діють як проект надання практичної психологічної допомоги на базі Психологічною Кризової служби – професійної Громадської організації «Українська Асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій (ГО «УАФПНПП») в рамках Статуту цієї організації та із залученням її фахівців.

Центри є структурою для надання спеціалізованої психологічної допомоги (лікування ПТСР і супутніх розладів) і не займаються іншими видами допомоги цільовим групам. Клієнти із залежностями (алкоголізм, наркоманія) перенаправляються у відповідні профільні установи.

В основу роботи  покладено принципи і процедури міжнародних професійних стандартів, зокрема, Ізраїльської коаліції травми. Основними методами роботи  є  SEE FAR CBT, EMDR, арт-терапія.

Центри працюють конфіденційно (без вказування прізвищ, адрес та місця роботи) та безоплатно.

%d0%bf%d0%b8%d1%80%d0%b0%d0%bc%d0%b8%d0%b4%d0%b0-_2

У своїй роботі ми керуємося світовими стандартами у сфері ментального здоров’я WHO (IASC Reference Group for Mental Health and Psychosocial Support in Emergency Settings) та  Керівними принципами МПК ООН з психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.

Діяльність центрів терапії травми  зосереджена на 4-му рівні Піраміди інтервенцій щодо психічного здоров‘я та психосоціальної підтримки (ПЗПСП).

Центри працюють як складова  ПЗПСП клієнтів на основі системи взаємних перенаправлень із Центрами психосоціальної підтримки нашої мережі (Київ, Бориспіль, Маріуполь, Краматорськ, Сєвєродонецьк, Старобільськ), а також інших організацій.

Розроблено Положення про діяльність центрів терапії травми.